Saturday:

Race 2 08:45 Heat 2, 3 to F
Lane 2 1055688 Cork BC, IRE (M Aird)
Lane 3 1056197 Thames RC (V Jacobi)
Lane 4 1049348 Curlew RC (J Phillips)
Lane 5 1053995 Vesta RC (A – C Williams)

Race 6 09:05 Heat 2, 3 to F
Lane 2 1050051 Lea RC (J Bell)
Lane 3 1053021 Thames RC (J Lanatta)
Lane 4 1049186 Curlew RC (A Wilson)
Lane 5 1051822 Agecroft RC (A – B Adey-Johnson)
Lane 6 1056070 Cork BC, IRE (D O’Leary)

Single Sculls – Tier 4 – Freeman Cup
Race 13 09:40 Heat 1, 3 to F
Lane 1 1056689 Worcester University RC (G Stacey-Stevens)
Lane 2 1056838 Castleconnell BC, IRE (M Doyle)
Lane 3 1054119 Fairlop RC (T Svetikas)
Lane 4 1050090 Curlew RC (F Hemsted)
Lane 5 1056756 London RC (A Anderson)
Lane 6 1054474 Tideway Scullers School (H Alireza)
Lane 7 1050987 Kingston RC (L Taylor)

Race 75 14:55 Heat 2, 3 to F
Lane 1 1056740 Leander Club (B Camp)
Lane 2 1049344 Curlew RC (J Phillips)
Lane 3 1056632 Dublin University Ladies BC, IRE (E Clohessy)
Lane 4 1052131 Agecroft RC (M Kearney)
Lane 5 1053993 Vesta RC (E Gay)
Lane 6 1053474 Durham University BC (M Nickituk)
Lane 7 1054252 Edinburgh University BC (H Davis)

Sunday Draw

Challenge Eights – Tier 1 Club – Old Barnes Cup
Race 2 08:34 TT, To SF or F
Crew 8 1055575 Commercial RC, IRE (A – C Dowling)
Crew 9 1049188 Curlew RC (A Wilson)
Crew 10 1053031 Thames RC (B – J Lanatta)
Crew 11 1053287 Wallingford RC (W Hall)
Crew 12 1051825 Agecroft RC (A – B Adey-Johnson)
Crew 13 1056805 City of Oxford RC (H Drohan)
Crew 14 1055849 Commercial RC, IRE (B – M Kelly)
Crew 15 1050063 Lea RC (J Bell)
Crew 16 1049398 Monmouth RC (A Pascovitch)
Crew 17 1054571 Molesey BC (Z Kosovich)
Crew 18 1052216 London RC (A – N Adams)
Crew 19 1054798 Vesta RC (O Lumley)
Crew 20 1055655 Royal Chester RC (J McGarva)
Crew 21 1054668 Cork BC, IRE (D O’Leary)
Crew 22 1055387 City of Bristol RC (C Smith)

Single Sculls – Tier 4
Race 26 11:35 Final
Lane 1 1051542 Doncaster Schools’ Rowing Association (J Plummer)
Lane 2 1056705 Abingdon RC (R Fergus)
Lane 3 1056065 Cork BC, IRE (R Povey)
Lane 4 1050092 Curlew RC (F Hemsted)
Lane 5 1056842 Castleconnell BC, IRE (M Doyle)
Lane 6 1055621 Durham University BC (H Cox)

Women’s Challenge Eights – Club – Sun Life of Canada Cup
Race 8 09:17 TT, To SF or F
Crew 76 1055691 Cork BC, IRE (M Aird)
Crew 77 1055934 Vesta RC (C – S Campbell)
Crew 78 1055388 City of Bristol RC (C Farrar)
Crew 79 1056200 Thames RC (B – V Jacobi)
Crew 80 1050974 Auriol Kensington RC (J Innes-Hopkins)
Crew 81 1050142 Cantabrigian RC (A de Bruin)
Crew 82 1054671 Cambridge ’99 RC (S Bastiani)
Crew 83 1052122 Agecroft RC (F Morton)
Crew 84 1049352 Curlew RC (J Phillips)
Crew 85 1051428 Lea RC (C Newbury)
Crew 86 1053000 Thames RC (A – L Currey)
Crew 87 1055925 Vesta RC (B – K Baulkwill)
Crew 88 1055924 Commercial RC, IRE (R Morris)
Crew 89 1055178 City of Cambridge RC (S Large)
Crew 90 1053998 Vesta RC (A – E Gay)
Crew 91 1049518 Shandon BC, IRE (A Brooks)
Crew 92 1055227 Tyne ARC (K Eccles)
Crew 93 1049905 Tideway Scullers School (A Terry)

Categories: News